VÅRT JOBB ÄR ATT MATCHA DE BÄSTA IT-SPECIALISTERNA MED RÄTT UPPDRAGSGIVARE

VÅRT JOBB ÄR
ATT MATCHA DE
BÄSTA IT-SPECIALISTERNA
MED RÄTT
UPPDRAGSGIVARE

Om oss 

Rätt kompetens är helt avgörande för ett företags framgång och vi vet hur svårt det kan vara för företag att hitta IT-specialister med rätt egenskaper. Vi vet också att det som IT-specialist kan vara svårt att hitta rätt uppdrag och bra team att jobba tillsammans med. Vi tror på idén att skapa ett intressant nätverk med kvalitetssäkrade IT-specialister och grymma agenter som agerar matchmaker mellan IT-specialist och uppdragsgivare. Vårt motto är “Free your talent” och vi tycker att fler ska få möjligheten att utveckla och förverkliga sina ambitioner. Vårt mål är att du ska lyckas – oavsett om du är IT-specialist eller uppdragsgivare.

Om oss 

Rätt kompetens är helt avgörande för ett företags framgång och vi vet hur svårt det kan vara för företag att hitta IT-specialister med rätt egenskaper. Vi vet också att det som IT-specialist kan vara svårt att hitta rätt uppdrag och bra team att jobba tillsammans med. Vi tror på idén att skapa ett intressant nätverk med kvalitetssäkrade
IT-specialister och grymma agenter som agerar matchmaker mellan IT-specialist och uppdragsgivare. Vårt motto är “Free your talent” och vi tycker att fler ska få möjligheten att utveckla och förverkliga sina ambitioner. Vårt mål är att du ska lyckas – oavsett om du är IT-specialist eller uppdragsgivare.

Meet The Team

Matthis Karlsson
Kundansvarig
matthis@developersbay.se
+46 (0)73 923 03 31

Anna Willaume
Partner Manager
anna@developersbay.se
+46 (0)70 440 19 91

David Ekenvi
Affärsutveckling
david@developersbay.se
+46 (0)73 708 00 39

Ann-Charlotte Svensson
Talent Manager
ann-charlotte@developersbay.se
+46 (0)70 053 08 04

Maria Windna
Community Manager
Föräldraledig

Peter Kolnhofer
Affärsutveckling
peter@developersbay.se
+46 (0)73 600 30 21

Lubomir Struwe
Kundansvarig
lubomir@developersbay.se
+46 (0)70 401 35 53

Fethawi Mehari
Kundansvarig
fethawi@developersbay.se
+46 (0)72 250 36 06

Maria Virgin
Ekonomiansvarig
maria.v@developersbay.se
+46 (0)70 356 68 58

Vill du jobba med oss?

Just nu söker vi en Account Manager till vårat team.

Som Account Manager ansvarar du för att utöka och vidareutveckla våra kundrelationer. Du får
en nyckelroll i bolaget med målsättningen att få ut fler av våra konsulter på relevanta uppdrag.

Vill du jobba med oss?

Just nu söker vi en Account Manager till vårat team.

Som Account Manager ansvarar du för att utöka och vidareutveckla våra kundrelationer. Du får en nyckelroll i bolaget med målsättningen att få ut fler av våra konsulter på relevanta uppdrag.

Här finns vi

DEVELOPERS BAY AB Tegnérgatan 34 113 59 Stockholm orgnr: 559001-8122

Vårt systerbolag

Redo för ett snack med oss?

M. hello@developersbay.se
T. +46 (0)73 600 30 21